Menu
ALIŞVERİŞ SEPETİNİZ

Sık Sorulan Sorular

TekstilTurkiye.com.tr 'ye Hoş Geldiniz,
Kayıt Olmak İçin İlk Yapmanız Gereken Aşağıda Bulunan Hesabım Sekmesinden Kayıt Ola Basarak Kayıt Olma İşleminizi Başlata Bilirsiniz...



Kayıt Ola Bastıktan Sonra Açılan Popup'da Üyelik Bilgilerinizi Girmeniz Gerekmektedir ve Bir Sonraki Sekmeye Geçilir...



Gerekli Bilgiler Popup 'a İşlendikten Sonra Ana Sayfada Hesabım Sekmesinde Yer Alan Hesabımı Görüntüle Kısmından Yönetici Panelinize Erişebilirsiniz...


Hesabımı Görüntüle Sekmesine Eriştikten Sonra Sizin Yönetici Paneliniz Gelecektir Bu Panelde Sizi Bir Çok Bölüm ve Özellik Beklemektedir.

Sol Üst Kısımda Yanan Kısım Müşteri İse Sadece Ürün Alabilirsiniz Site İçerisinde Gezinebilir Yada Açık Artırmaları Gözlemleyip Alışveriş Yapabilirsiniz.

Amacınız TT Ailesine Katılıp Ürün Satmaksa Sol Alt Kısımda Mağaza Olmak İstiyorum Butonuna Basmanız ve Admin'e Mağaza Açma İsteği Göndermeniz Gerekmektedir.


Şayet Aşağı Kısımda Mağaza Olma Butonuna Bastıktan Sonra Sol Üstteki Kırmızı Olan Müşteri Butonunuz Mağaza Butonuna Yani Yeşil Renge Dönmüştür


NOT : MAĞAZA BAŞVURUSUNDAN SONRA EN GEÇ 24 SAAT İÇERİSİNDE MAĞAZANIZ ADMİN TARAFINDAN ONAYLANACAK VE MAĞAZANIZ AÇILACAKTIR. 



MAĞAZA OLDUKTAN SONRA MARKETPLACE EKRANININ GÖRÜNTÜSÜ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR. ÜRÜN EKLE KISMINDAN ARTIK ÜRÜN YÜKLEMESİ YAPABİLİRSİNİZ 





Şayet Mağaza Değil Müşteri Olmuşsanız Hesabımı Görüntüle Sekmesinde Görebileceğiniz Menüler Aşağıdaki Gibidir.





Ürün Yüklemek İçin İlk Adım MarketPlace Ekranından Ürün Ekle Sekmesine Basarak Ürün Ekleme Ekranına Gelmeniz Gerekmektedir.



Ürün Eklemek Sekmesine Bastığınızda Açılacak Olan Yeni Ekranda Genel Sekmesi Bizim İlk Çalışma Alanımız Olacaktır Bu Ekranda Ürünle İlgili Detaylı Bilgide Girebilirsiniz Sadece (*) Zorunlu Alanları'da Doldurabilirsiniz. 


Bu Ekranda Dikkat Etmeniz Gereken Google'de Çabuk Bulunmak İçin

Meta Başlığı  : Google'de Bulunduğunuzda Çıkacak Olan Başlık Kısmıdır Google Sizi Bu Başlıktan Bulabilir

Meta Açıklaması Google'de Bulunduğunuzda Çıkacak Olan Açıklama Kısmıdır Google Sizi Bu Açıklamadan Bulabilir

Meta Etiketleri : Google'nin Sizi Bulmasını İstediğiniz Kelimeleri İçermektedir.


Not : Meta Etiketlerini Yazarken Her Bulunmak İstediğiniz Her Kelimenin Sonuna (,) Virgül Bırakmanız Gerekmektedir.


Daha Sonrasında Veri Sekmesine Basılarak Veri Bölümüne Geçilir. 

Veri Kısmında'da Olmazsa Olmaz (*) Kırmızı Yıldızla Karşılaşacağız Bu Bölümde'de Mecburi Doldurulması Gereken Alandır Bu Alana Sizin Ürününüzü Tanımanız İçin Bir Kod Vermeniz Gerekmektedir.

Daha Sonra Fiyat ve Vergilendirme Gibi Olmazsa Olmazları Girdikten Sonra Diğer Kısım Olan Bağlantılar Sekmesine Geçilir.




Bu Kısımda Kategorinizi Belirtmeniz Gerekmektedir Kategori Ekle Sekmesine Basılarak Kategoriniz Bulunmalıdır.





Kategori Sekmesinde Kategorinizi Bulma ve Seçme Bu Görsele Göre Yapılır 

NOT : ŞAYET KATEGORİNİZ YOKSA SİZİN YAPMANIZ GEREKEN KATEGORİ BAŞVURUSUNDA BULUNMAKTIR SEKMESİNİ BULMAKTA ZORLANIYORSANIZ KATEGORİ YÖNETİCİNİZLE İLETİŞİME GEÇİP YADA info@tekstilturkiye.com.tr ADRESİNDEN DESTEK İSTEYEBİLİRSİNİZ.


Özellikler Sekmesinde Ürününüze Vereceğiniz Bir Temel Özellik Ekleyebilirsiniz

NOT : BU KISIM ŞART DEĞİLDİR İSTEĞE GÖRE DOLDURULMAYA BİLİNİR



Seçenekler Sekmesinde Ürününüze Özel Temel Bir Seçenek Ekleyebilirsiniz.

Renk, Ürününüzün Dosyaları, Beden veya Extra Açıklamalar olarak eklenti yapabilirsiniz...




İndirim Sekmesi Ürününüze Başlatmak İstediğiniz Bir İndirim Durumunu Faaliyete Geçiren Sekmedir Bu Sekmede İstediğiniz Tarihte İndirim Başlatıp Bitirebilirsiniz...






Kampanya Sekmesinden Belirli Tarih Aralıklarıyla Hangi Müşteri Gruplarına Kampanya Düzenleyeceğiniz ve Nasıl Bir Fiyat Uygulayacağınız Belirtilmiştir.











Resimler Kısımından Ürününüze + Resimler Ekleye Bilirsiniz İlk ve Zorunlu Resim Kısmı Veri Sekmesindedir Resimler Sekmesine Ekleyeceğiniz Her Resim Extra Resimler Olarak Gösterilecektir.

NOT : NE KADAR ÇOK ÜRÜNÜNÜZLE İLGİLİ TANITIM RESMİ EKLERSENİZ ÜRÜNÜNÜZÜ SATMA ŞANSINIZ O KADAR ARTACAKTIR.




Ürüne Özel Admin Tarafından Kategori Bazlı Verilen Alandır 


NOT : BU ALAN ZORUNLU DEĞİLDİR.





SIKCA SORULAN SORULARDAN KISA KISA

S. TekstilTurkiye.com.tr nedir?        

C. TekstilTurkiye.com.tr genç girişimcilerin başlattığı bir sektörel eticaret  platformudur, bu sistem tüketiciden tüketiciye yani C2c ve Php kullanılarak oluşturulmuş bir sistemdir.

S.TekstilTurkiye.com.tr ürünleri tedarik mi ediyor yoksa satıyor mu ?

C.TekstilTurkiye.com.tr ürünleri kendi bünyesinde üretilen veya kendisi tarafından ithal edilen ürünler değildir, TekstilTurkiye.com.tr tamamen aracı bir kurumdur. Üretici firmaları veya ithalatçı firmaların kendi ürünlerini satmaları için oluşturulmuş olan Tekstilturkiye.com.tr 'ye ürün portföyünü böyle oluşturmaktadır.

S.TekstilTurkiye.com.tr bana özel ürünler üretebilir mi?

C.TekstilTurkiye.com.tr üretici veya satıcı değildir bu sebeple üretim yapamaz ancak alanında uzman kategori yöneticileri bulunan TekstilTurkiye.com.tr sizden gelen talepler doğrultusunda sizi doğru üreticiyle buluşturacaktır. Tamamen komisyon bazlı çalışan kategori yönetim sistemi ürünün durumuyla veya yaşanacak herhangi bir sorunla muhatap değildir. sizi üreticiyle buluşturan TekstilTurkiye.com.tr yapılan işlem anlaşmasına göre komisyon oranını kategori yöneticileriyle belirler ve size gerekli yasal zeminler veya yaşanabilecek sorunlar hakkında gerekli bilgileri verir ve son kararı size bırakır.

S.Üye Profilimi ve Gizlilik ayarlarımı nasıl düzenleye bilirim ?

C.TekstilTurkiye.com.tr ana sayfasında bulunan hesabım kısmından tüm ayarlarınızı düzenleye bilirsiniz.

S.-Eposta adresimi nasıl değiştiririm ?

C.TekstilTurkiye.com.tr ana sayfasında bulunan hesabım kısmından tüm ayarlarınızı düzenleye bilirsiniz.

S.Tedarikciler hakkında nasıl bilgi edinebilirim?

C.TekstilTurkiye.com.tr tedarikcileri hakkında bilgi edinmeniz için rozetler hazırlamıştır bu rozetler firmanın kaç senelik firma olduğundan, başarı durumuna, yeterlilik belgelerinden kurumsal mı bireysel mi olduğuna kadar bir çok rozeti firma sayfalarında görmeniz mümkün olacaktır firmaların sınıflandırılmasın'daki rozetleri kategori yöneticileri belirlemektedir. 

S.Rozetsiz firma olur mu ?

C.Rozeti olmayan firma olmaz bireysel üye olan firmalar sadece ilan üye rozetiyle belirlenebilir.

S.Tedarikcilerin ürünlerini nasıl kontrol edebilirim ?

C.TekstilTurkiye.com.tr kargokontrol.com sistemiyle anlaşmalıdır kargokontrol.com sizin için her şehirde bir temsilci barındırmaktadır

S.KargoKontrol Paketi Ücretlimidir. ?

C.Kargokontrol işlem bedeli  40 tl ile 100 tl arasında farklı paket ve hizmetler sağlamaktadır.bu paketi TT. kampanya ve ürünleri sayfasından KargoKontrol paketi satın alarak gerçekleştirebilirsiniz

S.KargoKontrol Sayesinde Neler Yapabilirim ?

C.KargoKontrol paketi sayesinde Türkiye'nin 81 ilindeki kargokontrol personelini harekete geçirip ürünün görsellerini, raporlarını, üretim hattındaki durumunu veya nakliye anındaki görüntülerini temin edebilirsiniz.

S.TekstilTurkiye.com.tr 'deki ürün hakkında extra bilgiye veya kalite güvencesine ihtiyacım var ne yapmam gerekiyor ?

C.Seçtiğiniz ürünle ilgili tüm bilgi ve desteği size kategori yöneticisi sağlayacaktır sizi gerekli konularda uyarıp gerekli konularda bilgilendirecektir.

S.Ürünü alacağım ancak riskler hakkında ne yapmalıyım

C.TekstilTurkiye.com.tr C2c Panel Özelliklerinden biriside GeT (Güvenli eticaret) sistemidir.

S.Alıcıyım ürünü aldım ürün ayıplı ne yapmam gerek ? parama ne olacak ?

C.TekstilTurkiye.com.tr 'den aldığınız üründe içiniz rahat etsin GeT (Güvenli Eticaret) sayesinde alıcıda satıcıda kendisini garantiye almıştır alıcının ürünü alması ve satıcının ayıplı bir ürün göndermesi durumunda alıcı tekstilturkiye.com.tr yönetim panelinden ürünün ödemesini durdura bilir. ürünü iade edebilir.

S.Satıcıyım ürünü sattım ürün kargolayacağım ancak param ne olacak ne zaman gelecek ?

C.TekstilTurkiye.com.tr GeT (Güvenli Eticaret) sayesinde ürün ayıplı değilse alıcının onay vermesi durumunda para hesabınıza PayU ödeme sistemiyle gönderilecektir.